Medarbetare

Nedan finner du våra medarbetare på kansli och våra medarbetare ute i de olika områdena.


Kansli

Linus Kron
VD, naturvårdsförvaltning 

linus.kron@vastkuststiftelsen.se

Telefon 031 – 40 29 85

 

Bengt Larsson
Naturvårdsförvaltning 

bengt.larsson@vastkuststiftelsen.se

Telefon 031 – 40 29 84

 

Catharina Larsson
Naturvägledning, information

Christina Claesson
Guidade vandringar, skyltar och foldrar

Pelle Hansson
Administrativ chef, ekonomiska frågor

pelle.hansson@vastkuststiftelsen.se

Telefon 031-40 29 82

 

Florina Lachmann
Strandstädning

Cilla Eklund
Kommunikatör Strandstädning

Diana Miscevic
Kommunikation; hemsida och sociala medier

 

Louis Monville
Kommunikation

 

Lisa Sihlberg
Kommunikation och GIS-ingenjör

 

Olof Wängborg
Projektledare Ledutveckling

olof.wangborg@vastkuststiftelsen.se

Telefon: 031 – 40 29 83

 

Johan Norling
Projektledare Ledutveckling

johan.norling@vastkuststiftelsen.se

 

Fältpersonal

Jonas Larsson

Dalsland, Truxor-förare

Bo Sanderberg
Dalsland

Andreas Bergström
Dalsland och norra Bohuslän

Jan Wiklund
Göteborgsregionen och lager på Vallda Sandö

 

Ellinor Hederstedt
Göteborgsregionen

Jonas Håkman
Göteborgsregionen

 

Roger Stål
Göteborgsregionen

 

roger.stal@vastkuststiftelsen.se

Hasse Andreasson
Göteborgsregionen

hasse.andreasson@vastkuststiftelsen.se

 

Veronica Nilsson
Göteborgsregionen

 

Helena Atterheim
Göteborgsregionen

helena.atterheim@vastkuststiftelsen.se

 

Henrik  Antonsson
Göteborgsregionen, kontaktperson för Göta älvs strandängar

henrik.antonsson@vastkuststiftelsen.se

 

Andreas Eliasson
Halland, Marks kommun och Svenljunga kommun

andreas.eliasson@vastkuststiftelsen.se

 

Per Joel Andersson
 Norra Bohuslän

per.j.andersson@vastkuststiftelsen.se

 

Sölve Lundqvist
Norra Bohuslän

 

Patrik Wingård
 Norra Bohuslän

Tillsynspersoner

J-O Olsson
Vättlefjäll

 

Leif Danielsson
Risveden

 

Kjell Börjesson
Fegen

 

Kent Ternstrand
 Vrångö

 

Nils-Arne Olofsson
 Rörö

 

Kjell och Eva Johansson
 Klåverön

 

Göran Frantz
 Tånga hed

 

Ole Aasheim
 Ramsön

 

Uno Holmberg
 Härön

 

Bengt och Anne Hermansson
 Kälkerön, Lyrön m.m.

 

John Martinsson
Härmanö

 

Roland Arvidsson
Kalvön

 

Marie och Nils Mellander
Näverkärr

 

Kent Wilhelmsson
Norra Bohuslän

 

Ingvar Jansson
 Norra Bohuslän

 

Kolbjörn Waern
Skärbo